Portál KIS

Anketa
Zaslouží si zemědělci daňovou úlevu v podobě tzv. zelené nafty, tak jako většina zemí v EU?
Hlasovalo 13434 lidí


Jana Brázdilová, 12. červenec 2011
Povodňové stavy ve Zlínském kraji způsobily Lesům ČR škody za více než 10 milionů korun

V uplynulých dnech zaznamenaly Lesy ČR zvýšené úhrny srážek ve Zlínském kraji. Následkem toho došlo k povodňovým stavům na menších vodních tocích, které Lesy ČR ve Zlínském kraji spravují.

 

Jde o vodní toky Všeminka, Lutoninka, Rusava a její přítoky Ráztoka a Brusinka, které se nacházejí v oblasti západních svahů Hostýnských vrchů – na území katastrů obcí Vizovice, Rusava, Brusné, Jankovice a Všemina. Celkové škody podle prvotních zjištění dosahují částky více než 10 milionů korun.

V důsledku povodňových stavů Lesy ČR podnikly zabezpečovací práce spočívající převážně v odstraňování zátarasů v korytech toků. V některých místech muselo navíc dojít k sanacím břehových nátrží.  Jedná se o  více než  15 lokalit. Nejnutnější práce si vyžádají náklady ve výši přibližně  1,5 milionu korun.

Pracovníci Lesů ČR se průběžně pohybují v zasažených oblastech a postupně zjišťují způsobené škody. Na jmenovaných vodních tocích došlo k poničení hlavně podélných úprav toků jako například dlažby, zdi a příčné objekty. Celková výše škod podle prvních odhadů tak jen na vodních tocích dosahuje výše cca 8 milionů korun.

Ve Zlínském kraji Lesy ČR registrují i další škody na lesní dopravní síti ve výši 2,5 milionu korun a to v oblasti spravované Lesní správou Lesů ČR Bystřice pod Hostýnem.


 


Hodnocení => průměr 332
Autor Nadpis Datum
Jeneva    KbQErQghpSADVQQG 17:42 4. listopad 2011