Portál KIS

Anketa
Zaslouží si zemědělci daňovou úlevu v podobě tzv. zelené nafty, tak jako většina zemí v EU?
Hlasovalo 14557 lidí


Jana Brázdilová, 30. červen 2010
Vláda zjednodušší administrativu
Vláda schválila návrh nařízení, které má zjednodušit vinařům administrativu spojenou s žádáním o dotace, řekl včera novinářům předseda vlády v demisi Jan Fischer. Novela zároveň ruší vyplácení neefektivních podpor na ochranu vinic proti škodám způsobovaným ptactvem. Peníze na ně určené mají být použity na jiné dotace vinařům.


Přibík Oldřich (29.6.2010)

Až dosud musel vinař žádající o dotace jako součást žádosti předkládat údaje o své sklizni, produkci a zásobách za poslední tři roky. Nově mají být po pěstitelích vína vyžadovány pouze údaje za běžný hospodářský rok.
Objem peněz, které ministerstvo zemědělství přidělilo v hospodářském roce 2008 až 2009 tuzemským vinařům na ochranu keřů vinné révy proti náletům ptáků, byl vzhledem k množství žadatelů nedostatečný. Částka, kterou uchazeči o dotaci obdrželi, byla malá a podpora proto neefektivní. Podle materiálů ministerstva zemědělství bylo ve vinařském roce 2008/2009 na ochranu keřů proti ptákům vyplaceno 3,5 milionu korun.
"Ušetřené finanční prostředky budou využity v ostatních podporách ve vinohradnictví a vinařství v České republice financovaných z rozpočtu Evropské unie," stojí v materiálu, který odstupující vládě předložilo ministerstvo zemědělství.

www.agroveb.cz, Přibík Oldřich (29.6.2010)

 


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 718
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář