Portál KIS

Anketa
Zaslouží si zemědělci daňovou úlevu v podobě tzv. zelené nafty, tak jako většina zemí v EU?
Hlasovalo 29984 lidí


Dagmar Gracová, 12. září 2017
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých travních porostech a kukuřici jsou mezi 7,2 až 7,7 miliardy korun. Ve Sněmovně to dnes při debatě o kompenzacích za dopady sucha řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jde o odhad, dodal. Celkové kompenzace by podle něj mohly představovat až čtyři miliardy korun.

Dagmar Gracová, 31. červenec 2017
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.

"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínském kraji k dnešnímu dni dosáhl 115. Africký mor prasat (AMP) byl potvrzen u 72 z nich. Všechny nově zjištěné pozitivně testované nálezy se nacházejí v katastrech, kde již byl AMP dříve potvrzen." Zpráva je vyvěšena zde: https://www.svscr.cz/africky-mor-prasat-aktualni-informace/

Zdroj SVS


Dagmar Gracová, 13. červen 2017
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší shrnutí každoročního příjmu JŽ. Definitivní termín jejich podání uplynul v pátek 9. června. Prostřednictvím formuláře JŽ mohou čeští zemědělci žádat o dotace hned na několik opatření najednou, a to v rámci přímých plateb a neprojektových opatření PRV. Celkem bylo letos podáno přes 30 tisíc žádostí.