Portál KIS

Anketa
Zaslouží si zemědělci daňovou úlevu v podobě tzv. zelené nafty, tak jako většina zemí v EU?
Hlasovalo 15064 lidí


Jana Brázdilová, 18. říjen 2010
Dodavatelé hroznů neznámého původu
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) koncem srpna informovala o podvodech při vykazování původu hroznů u společností Vinium, a. s., a České vinařské závody, a. s. Inspekce zjistila tři dodavatele, od nichž společnost Vinium vykupovala hrozny neznámého původu. Uvedla to z oddělení komunikace SZPI Petra Hoferková.

Inspekci se podařilo na základě hloubkových kontrol prokázat, že jedním z nich byla společnost P.S., s. r. o., se sídlem v Praze, která společnosti Vinium dodala přes deset tun hroznů neznámého původu odrůdy Muškát moravský. Inspektoři SZPI zjistili, že společnost P.S. nakoupila tyto hrozny od společnosti Vinotop CZ, s. r. o., se sídlem v Olomouci, která byla také kontrolována. Bylo zjištěno, že společnost Vinotop CZ dodala společnosti Vinium přes 415 tun hroznů neznámého původu odrůd Müller Thurgau a Ryzlink vlašský. Dalším dodavatelem hroznů neznámého původu byla společnost Bravo CZ se sídlem v Bořeticích, která dodala do společnosti Vinium pět různých odrůd hroznů v celkovém množství téměř 650 tun. Společnost nepřebírá úřední dopisy SZPI a ani nevyzvedává poštu z datové schránky.
Uvedeným společnostem hrozí ze strany SZPI milionové pokuty. Vzhledem k závažnosti zjištěných nedostatků, které v konečném důsledku klamou spotřebitele a poškozují vinohradníky a vinaře, bude i nadále SZPI v kontrolách pokračovat.

 

 


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 1106
Autor Nadpis Datum
Eldora    OOgEtlKjvnN 06:07 20. srpen 2011
Norm    OsabMElkQJLT 18:09 20. srpen 2011
Lacey    laQbERSe 02:18 21. srpen 2011
Lucy    jYKqDWeQegfIvZK 15:55 20. leden 2012