Portál KIS

Anketa
Zaslouží si zemědělci daňovou úlevu v podobě tzv. zelené nafty, tak jako většina zemí v EU?
Hlasovalo 31360 lidí


Jana Brázdilová, 9. prosinec 2016
Na západ od nás ceny dál rostou
Již třetí týden v pořadí se potvrdila pozitivní nálada na západoevropských trzích. Vyhlášená cena jatečných prasat v Německu opět stoupla - tentokrát o 3%

V následujících sedmi dnech tedy budou němečtí chovatelé dostávat 1,59 €/kg JUT. V souvislosti s vývojem německé ceny je potřeba znovu upozornit, že temnější cena je vyhlašována v JUT za tepla. To představuje dvouprocentní rozdíl, který je třeba při přepočtu vzít v úvahu.

Postupné zvyšování se přelilo již do všech Evropských zemí. Výjimkou bylo jen Maďarsko, kde cena stagnovala a Rumunsko, kde dokonce velmi mírně klesla. Podle informací ze SZIF se k tomuto ostrůvku stagnace připojuje i Česká republika. V minulém týdnu se cena prakticky nezměnila.

Příští týden přinese i do ČR alespoň částečné oživení. Velká část jatek na Moravě zvýšila ceny na 43 Kč/kg (výjimkou jsou jatka Český Těšín, kde zůstala cena na 42 Kč/kg). Padesátihaléřový posun se odehrál v případě jatek Maso Planá. Ty tak budou vyplácet dodavatelům 42,50 Kč/kg. Ostatní sledovaná jatka v Čechách zůstávají beze změny na úrovni 42 Kč/kg.

 

www.schpmc.cz


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 258
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář