Portál KIS

Anketa
Zaslouží si zemědělci daňovou úlevu v podobě tzv. zelené nafty, tak jako většina zemí v EU?
Hlasovalo 22148 lidí


Jana Brázdilová, 3. listopad 2010
Lesy ČR do září znásobily zisk
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal za leden až září hrubý zisk 2,42 miliardy korun.

Za stejné období loni měl podnik hrubý zisk 280 milionů korun. Dosavadní průběžný zisk je zatím nejvyšší v historii podniku. Informoval o tom mluvčí LČR Zbyněk Boublík.


Podobně jako při zveřejnění průběžných zisků v minulých měsících firma dnes růst zisku zdůvodnila loni přijatým restrukturalizačním programem, úsporami a růstem cen dříví. "Předpokládáme, že v nastaveném trendu budeme pokračovat," uvedl generální ředitel LČR Svatopluk Sýkora.
Podnik také zopakoval, že růstu zisku dosáhl přesto, že musí odstraňovat následky letošních povodní a větrných kalamit.
Za loňský rok Lesy ČR dosáhly hrubého zisku 783,9 milionu korun, předloni to bylo necelých 707 milionů korun. Nyní LČR vyhodnocují jednoroční tendry na práce a prodej dřeva ve státních lesích v roce 2011. Do soutěží o kontrakty na 108 územních jednotkách se přihlásilo 67 lesnických firem. Hodnota soutěžených prací je asi 2,6 miliardy korun.
Hlavním kritériem pro výběr vítězů má být nabídnutá cena. Vítězné firmy budou v lesích dělat těžbu a pěstební práce. Pokácené a změřené kmeny firmy od podniku za vysoutěženou cenu koupí a dál je budou zpracovávat a prodávat. Minimálně pětinu objemu vytěžené dřevní hmoty budou muset nabídnout na tuzemský veřejný trh se dřevem.

 

 

 


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 414
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář