Portál KIS

Anketa
Zaslouží si zemědělci daňovou úlevu v podobě tzv. zelené nafty, tak jako většina zemí v EU?
Hlasovalo 22148 lidí


Josef Radílek, 6. březen 2013
19. ročník soutěže "Vesnice roku"

Obce se budou již podevatenácté ucházet o titul Vesnice roku a posedmé o ocenění Oranžová stuha

Dne 5. března 2013 byl slavnostně vyhlášen 19. ročník soutěže Vesnice roku. Na Dni malých obcí ho zahájili vyhlašovatelé soutěže, mezi které patří Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo pro místní rozvoj, Svaz měst a obcí a Spolek pro obnovu venkova. Přihlášky do soutěže mohou obce podávat od 5. března do 30. dubna.

Soutěž Vesnice roku vyzdvihuje a oceňuje aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

„V gesci Ministerstva zemědělství je ocenění Oranžová stuha. Letos bude udělováno již posedmé. S radostí reflektuji vysoký zájem o účast v soutěži v předchozích ročnících. Mohu konstatovat, že úroveň spolupráce zemědělských podniků je v mnoha obcích na vysoké úrovni, a je často těžké vybrat tu nejlepší,“ řekl ministr Petr Bendl.

Ocenění Oranžová stuha si klade za cíl vyhledat a ohodnotit příklady dobré spolupráce obce se zemědělským subjektem či s místní dobrovolnou organizací z rezortu zemědělství při obnově a rozvoji venkova. Ministerstvo zemědělství připravilo pro dvanáct vítězů krajských kol odměnu 600 tisíc korun. Obec, která zvítězí v kole celostátním, získá 800 tisíc korun. Tyto peníze jsou udělovány formou dotace z Programu obnovy venkova.

Více na www.vesniceroku.cz a také na http://eagri.cz/public/web/mze/venkov/oceneni-oranzova-stuha-vesnice-roku

Zdroj: MZe


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 388
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář