Portál KIS

Anketa
Zaslouží si zemědělci daňovou úlevu v podobě tzv. zelené nafty, tak jako většina zemí v EU?
Hlasovalo 29983 lidí


Dagmar Gracová, 12. září 2017
TOP Víno Slovácka 2017

Chardonnay vinaře Jaroslava Vaďury je TOP Vínem Slovácka 2017

Jubilejní desátý ročník soutěže „TOP Víno Slovácka" zná svého vítěze. Stalo se jím moravské zemské víno Chardonnay z loňské sklizně od polešovického vinaře Jaroslava Vaďury, které se tak stane reprezentativním darem Zlínského kraje při oficiálních návštěvách hejtmana. Zvítězilo v konkurenci celkem 111 vzorků vín, které letos do soutěže přihlásilo 26 vinařů. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v sobotu 19. srpna v Polešovicích, ocenění vítězi předal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Jaroslav Vaďura navíc zažil hned dvojnásobnou radost, neboť jeho vzorky zvítězily také v kategorii kolekce vín (konkrétně kolekce složená ze vzorků Rulandského šedého, Ryzlinku rýnského, Sauvignonu, Muškátu moravského a Chardonnay).

Do soutěže se mohli přihlásit vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatnička. Podmínkou bylo, že vína musejí být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy mající původ na území České republiky, ze sklizně roku 2016. Deseti nejlépe ohodnoceným vínům byl udělen certifikát a medaile „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2017", kterou mohou být oceněná vína označena na obalu.

Soutěž TOP Víno Slovácka vyhlašují Agrární komora Uherské Hradiště a Zemědělský svaz ČR, územní organizace v Uherském Hradišti. Jedná se o regionální ocenění vína ve Zlínském kraji. Akce se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a krajské radní pro životní prostředí a zemědělství Margity Balaštíkové a za finanční podpory Zlínského kraje. Značkou „TOP Víno Slovácka" chtějí organizátoři upozornit na kvalitu vín vyrobených na Slovácku. Pro milovníky vín je tato značka zárukou kvality. Soutěž prezentuje práci zemědělců, vinařů a je oceněním jejich záslužné činnosti.

Zpracoval: Jan Vandík, Zlínský kraj


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 269
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář